Smart Home

Dnes veľmi často používaný výraz, hlavne vo svete technológií. Možno ako niektorí iný ľudia, aj ja som nechápal, ako môže byť domácnosť inteligentná. Ľudia v domácnosti môžu byť inteligentný alebo aj nie. Ale domácnosť? Absurdné. Začal som teda čítať a čítať a pochopil som o čom sa točí.

Som zvedavá duša a všetko nové ma zaujíma, tak som sa pustil do toho. Ako používateľ všetkého možného čo Apple vyrába som sa samozrejme rozhodol pre Apple HomeKit a na úvod som kúpil zopár vecičiek v IKEA.

Doma som vymenil žiarovky za tie inteligentné, nahodil som nejaké tie inteligentné čidlá na dvere a senzory pohybu a dal som sa do nastavovania. Na produkty Apple som zvyknutý už pár rokov a tak som samozrejme očakával jednoduchosť a intuitívne ovládanie. Nemýlil som sa. Zapojil som Bridge, popridával všetky zariadenia a hľa. Všetko sa zobrazilo aj v aplikácii Domácnosť na mojom iPhone. Zostalo len popridávanie nových miestností a scén v aplikácii a bolo vymaľované. Nie len že všetko funguje ako má, ale naozaj som si všetky prvky prispôsobil tak, aby boli pre moju domácnosť prospešné a zlepšili komfort jej obyvateľov.

Dnes už nikomu nepripadá divné, že si svetlo zapína bezdrôtovým vypínačom, položeným na stole alebo telefónom. Dokonca niektorí aj hodinkami (tí, ktorý ich majú). Vlastne sme si na inteligentnú domácnosť zvykli až natoľko, že počas návštevy u rodičov sa divíme, prečo sa v tej kúpeľni nerozsvietilo svetlo keď sme tam vošli. Musím povedať, že spokojnosť.

Teraz stále premýšľam, ako to ešte vylepšiť a aké zariadenie ešte pridať. Určite nezostane pri svetlách, pohybových čidlách a zásuvkách. Ako to sledujem, zariadenia postupne pribúdajú od rôznych výrobcov a viem, že pribúdať budú aj v mojej domácnosti. Ak sa tak stane, určite sa o to s Vami podelím.

Pridajte Komentár